PinPersia

همانطور که میدانید شهر زیبای دبی و کشور امارات و تورهای ارزان و هتل های دوبی از مکانهای محبوب ایرانی ها برای مسافرت بوده و هستند . در این مقاله قصد داریم تا همه اطلاعات و دانستنی ها و همچنین گالری عکس مکانهای دیدنی دبی و امارات و خلاصه هرچیزی که برای سفر به دبی و امارات به ان احتیاج دارید در اختیار شما قرار دهیم .

اطلاعات کلی درمورد امارات متحده عربی ( UAE ) :

امارات متحده عربی با حروف UAE نوشته می شود. مساحت کلی این کشور ۸۲۸۸۰ کیلومتر مربع، از شمال و شمال غربی به خلیج، از جنوب و جنوب غربی به عمان و عربستان سعودی، از سمت غرب به قطر و عربستان سعودی، و از سمت شرق به دریای عمان و عمان محدود می شود.بر خلاف بیابان های شنی در این مسیر شما شاهد گسترش فضای شهری به نحو چشمگیری هستید. برای کسانی که به مطالعه تاریخ و سیاست در دانشگاه می پردارند، تحصیلات بخش لاینفکی از جامعه امارات خواهد بود.

امارات مجموعه ای است که در سال ۱۹۷۱ توسط امارت های شیخ نشین دبی، شارجه، عجمان، فجیره، رأس الخیمه و ام القیوین به وجود آمد و شیخ نشین ابوظبی به عنوان پایتخت امارات برگزیده شد. رییس دولت، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان و همچنین حاکم ابوظبی و شیخ محمد بن راشد آل مکتوم به عنوان نماینده، حاکم دبی و نخست وزیر امارات می باشد.
جمعیت امارات در نیمه اول سال ۲۰۰۶، ۸/۲ میلیون نفر بود که بر اساس سرشماری نفوسی سال ۲۰۱۰ به ۲۶/۸ میلیون نفر رسید.
زبان عربی، زبان ملی و زبان انگلیسی زبان تجارت محسوب میشود. اکثریت گسترده ای از این جمعیت دموگرافیک در شهر های ابوظبی و دبی ساکنند. طبق اطلاعات اداره آمار دبی منتشره در تاریخ ۲۰۱۲ جمعیت دبی حدود ۲٫۲ میلیون نفر در شب و ۳٫۱۵ میلیون نفر در روز اعلام گردیده است.

امارات ازلحاظ اب و هوایی :

امارات متحده عربی آب و هوایی گرمسیری دارد، تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان های آن ملایم است. در طول سال باران زیادی نمی بارد و بارش باران عمدتا در فصل زمستان دیده می شود. میزان بارندگی در سال در حدود ۱۳ سانتیمتر می باشد. در پایان زمستان و نیز در طول زمستان وقوع طوفان شن معمول است. متوسط درجه حرارت در ماه ژانویه ۳۳ درجه سانتی گراد و در ماه ژوئیه ۱۷ درجه سانتی گراد است.
آسمان دبی در تمام طول سال آفتابی است. هوا گرم است و در تابستان به ۴۸ درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان نیز درجه حرارت به ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
بهترین زمان برای مسافرت به دبی، ماه های خنک زمستان می باشد، چون در سایر ماه های سال، هوا بسیار گرم و مرطوب می باشد. رطوبت هوا در تابستان به ۱۰۰% نیز می رسد و شما خیس عرق خواهید شد.

پول و اقتصاد امارات :

این کشور با اتکا بر صادرات ذخایر نفتی و گاز طبیعی موجود در دریا و خشکی، یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را دارد.
تعمیرگاه های کشتی، کارخانه های کودسازی، بانکداری، بازرگانی، فرودگاه های بین المللی و مراکز تجاری بخشی از صنعت امارات را تشکیل داده اند. در این کشور مهاجران از ایران و شبه قاره هند اکثریت نیروی کار را تشکیل می دهند. کشاورزی در امارات محدود است به واحات و تعداد کمی از محل های ساحلی که با آب شیرین شده آبیاری می شوند.توریسم یکی از اساسی ترین پایه های اقتصاد امارات متحده عربی می باشد.
تولید ناخالص داخلی در این کشور ۱۶۷٫۳ میلیارد دلار است. سه میلیون و ۶۵ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند. نرخ بیکاری در این کشور ۲٫۴ درصد است. ۱۹٫۵ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم ۱۱ درصد بود.
سیاست نظارت بر ارز در این کشور وجود ندارد. بانک های تجاری بسیاری تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت دارند. در این کشور مالیات شخصی دریافت نمی‌شود.
امارات متحده عربی روزانه دو میلیون و ۵۴۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند که تمامی آن را صادر می‌کند. مصرف نفت این کشور روزانه ۳۷۲ هزار بشکه است که آن را وارد می‌کند.
محصولات صادراتی این کشور شامل نفت خام، گاز طبیعی، کالاهای ترانزیتی، ماهی خشک شده و خرما است که به کشورهای ژاپن (۲۳٫۴ درصد)، کره جنوبی (۱۰٫۳ درصد)، تایلند (۵ درصد) و هند (۴٫۸ درصد) صادر می‌شود.
محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و غذا است که از کشورهای چین (۱۳٫۱ درصد)، هند (۱۰٫۲ درصد)، آمریکا (۸٫۹ درصد)، ژاپن (۶٫۲ درصد)، آلمان (۶٫۱ درصد) و ایتالیا (۴٫۷ درصد) وارد می‌شود.

فرهنگ مردم امارات (Emirates Culture)

دولت امارات عمدتا از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی، در صدد حفظ شکل‌های سنتی هنر و فرهنگ است. هر چند، تغییرات چشمگیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته است، نگرش به زنان تغییر کرده است و ورزش‌های جدیدی در کنار شتر سواری سنتی کم کم رایج می‌شوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گران‌ترین مسابقه اسب دوانی جهان، جام جهانی دوبی، که هر سال در ماه مارس (اسفند-فروردین) برگزار می‌شود.
در امارات، بر خلاف کشور همسایه اش عربستان، که سعی بر جلوگیری از رواج دین‌های دیگر دارد، کلیساهای بسیاری وجود دارد. به دلیل این که بسیاری از آسیایی‌ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته‌اند، رستوران‌ها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسه اروپایی نیز وجود دارد.
فرهنگ دبی به صورت جدی ریشه در عقاید مذهبی اسلام دارد. اسلام تنها یک مذهب نیست، بلکه یک روش زندگی است که در تمامی زوایای زندگی نقش اساسی دارد، حتی در پوشیدن، خوردن و نوشیدن. از این رو، فرهنگ و سنن امارات با اسلام گره خورده است. بر خلاف برخی از نقاط دنیا که تصویری تند و افراطی از اسلام به جهانیان نشان داده اند، امارات بسیار معتدل و میانه رو می باشد. خارجی ها می توانند با آزادی کامل مراسم مذهبی خود را انجام دهند. مشروبات الکلی در هتل ها سرو می شود و انتخاب پوشش مناسب، آزاد می باشد. تقوا، تواضع و مهمان نوازی مردم، توجه هر مسافری را جلب می نماید.
دولت امارات در جهت حفظ سنت ها در بین مردم، اقدام به برگزاری رویدادهای ورزشی که جنبه تاریخی دارند مانند شترسواری، شکار با پرندگان شکاری و دریانوردی با لنج های سنتی می نماید. نمودی دیگر از آداب و سنن مردم در لباس ملی مردم قابل مشاهده است. توسعه فرهنگ عربی در شعر، رقص، آواز و هنرهای سنتی تشویق می شود و هنوز مراسم های ازدواج و جشن ها، فرصت هایی مناسب برای شادی و اجرای موسیقی سنتی هستند.

زبان و دین رسمی امارات متحده عربی : 

زبان رسمی مردم دبی عربی است، ولی زبان انگلیسی بیشتر جهت تحصیلات کاربرد دارد. در کنار آن زبان های هندی،فارسی و اردو نیز صحبت می شود.

۹۶ % مردم امارات، مسلمان (۸۰ % سنی، ۱۶ % شیعه) و ۴ % نیز مسیحی و هندو هستند.

مردم امارات چه غذاهایی میخورند ؟

در دبی تعداد قابل توجهی رستوران وجود دارد که انواع غذاهای رایج در کشورهای مختلف را طبخ می نمایند. تعداد زیادی از این رستوران ها در هتل ها واقع شده اند و مابقی نیز در گوشه و کنار شهر پراکنده اند. فروشگاه ها و سوپرمارکت های بسیاری نیز مواد غذایی مورد نیاز ملل مختلف ساکن در دبی را تامین می کنند. مواد غذایی از جمله میوه و سبزیجات تازه از سراسر دنیا به دبی وارد می شود.
بازار ماهی نیز در دبی از رونق خاصی برخوردار است.دیدار از بازار ماهی دبی در کنار خور دبی خالی از لطف نیست. در این بازار انواع ماهی به صورت تازه به مشتریان عرضه می شود. آب مورد نیاز شهر دبی توسط تصفیه خانه ها تامین می شود. این آب کاملا بهداشتی و سالم می باشد، ولی اغلب مردم ترجیح می دهند از آب معدنی برای شرب استفاده نمایند. نوشیدنی های الکلی نیز تنها در هتل ها موجود می باشد و رستوران های بیرون اجازه سرو این نوشیدنی ها را ندارند. گوشت خوک نیز به دلیل حرام بودن (به جز در مکان هایی محدود و خاص) در منوی غذاها دیده نمی شود.

مراسم جشن و تعطیلات کشور امارات :

روز اول سال میلادی، ۱۱ دی، ۱ ژانویه
عید قربان، ۱۳ بهمن، ۲ فوریه
روز اول سال هجری قمری، ۳ اسفند، ۲۲ فوریه
تولد حضرت محمد (ص)، ۲ می
شب معراج پیامبر، ۱۲ سبتامبر
روز آغاز ماه رمضان
عید فطر، ۱۴ نوامبر
روز ملی امارات، ۲ دسامبر

اطلاعات کلی در مورد دبی : 

دبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده بعد از امارت ابوظبی است.
امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است.
این شهر بندری گردشی با جاذبه‌های مدرن و بعضی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است. حاکم این امارت، شیخ محمد بن راشد است و نایب حاکم شیخ حمدان بن راشد می باشد. شاید شهر دبی مهم‌ترین شهر امارات باشد. در واقع بعد از امارت ابوظبی که پایتخت سیاسی کشور امارات متحده عربی است می توان گفت دبی پایتخت تجارتی امارات متحده عربی است.

مزایای شهر زیبای دبی : 

۱- این شهر واقعا تمیز و زیباست. آسفالت سالم، سبزه یکدست چمن‌ها، گل‌کاری و درخت‌کاری خلاقانه … و همه اینها در حالی است که این شهر روی بیابان بنا شده و نه آب طبیعی دارد و نه خاک قابل کشت. با آبیاری قطره‌ای و به هزارزحمت و هزینه آن را سبز نگه می‌دارند. مساجد خوشبو و تمیز هستند، دستشویی‌های مراکز خرید که عموما فرنگی هستند از بسیاری از ساختمان‌های اداری کشور ما تمیزتر هستند. شخصا دستشویی‌هایی در این شهر دیده‌ام که نتوانسته‌ام از آنها عکس نگیرم!
۲- تا حد ممکن سعی شده که دبی، قواره شهرهای پیشرفته را داشته باشد. هرچند پیشرفت فقط با پول حاصل نمی‌شود و ایجاد فرهنگ و تمدن نیازمند زمان است، ولی خیلی خوب روی این مساله کار می‌کنند. اکثر مغازه‌ها کارت‌های اعتباری داخلی و بین‌المللی را می‌پذیرند، همیشه به تعداد بسیار زیاد دستگاه خودپرداز (و سالم) وجود دارد، مراکز خرید تا نیمه‌شب‌ها باز است، به تعداد کافی و همه روزها صرافی‌ها باز هستند.

۴- پنج نوبت اذان گفته می‌شود و نماز صبح تا عشاء همگی در مسجد ادا می‌شود و از بلندگوها هم پخش می‌شود. اگر جایی گوشت خوک فروخته شود با تابلوهای هشداردهنده متعدد مشخص می‌شود، اگر دانمارک فحشی به پیامبر بدهد به صورت خودجوش کالاها تحریم می‌شود، توده مردم واقعا از امریکا و اسرائیل بدشان می‌آید و … بد نیست بدانید امارات به اسرائیلی‌ها اجازه ورود نمی‌دهد. اگر کاباره‌ای هست حریمش مشخص است، اگر مشروب می‌شود خورد جایش مشخص است، پشت فرمان یک راننده مست بگیرند از زندگی سیرش می‌کنند…
۵- به جز مسکن که در چهارسال اخیر بسیار گران شده (و فعلا کاری به دلایل آن نداریم)، سایر کالاها با قیمت مناسب در اختیار همه هستند. چون رقابت بین فروشندگان زیاد است، سود نصیب مصرف‌کننده می‌شود. فرق نمی‌کند که بخواهید خودکار بخرید یا خودرو، دهها انتخاب پیش روی شما خواهد بود. اینجا می‌توانید به راحتی و از خود شرکت اصلی، تویوتا یا هوندا، جنرال موتورز یا بنز ماشین را بدون پیش‌پرداخت با اقساط ۳ تا ۶ ساله بخرید و چندروز بعد هم ماشین را تحویل بگیرید. درست مثل کشور عزیزمان! بماند که گاهی قسط از ۱ الی ۶ ماه بعد شروع می‌شود. این هم دقیقا مثل کشور خودمان.
۶- آلودگی هوا وجود ندارد. آلودگی بیشتر به خاطر گرد و خاک است. خوب از بیابان چه توقعی می‌توان داشت؟ نه کارخانه و صنعتی به آن معنا هست، نه خودروهایی شبیه مینی‌بوس‌های رسالت-افسریه که دود به خورد مردم بدهد.

تمام مراکز دیدنی مهم دبی : 

دهکده میراثی در نزدیکی دهانه خور و خانه شیخ سعید آل مکتوم یک آبادی قدیمی را مشاهده می کنید که به صورت زنده سنتها و فرهنگ مردمان قدیم دبی را به تصویر می کشد افراد حاضر در این آبادی مانند یک کتاب مصور زندگی بادیه نشینی و قبیله ای مردم این خطه را در دوران نه چندان دور در معرض تماشای شما قرار می دهند. بازدید از این آبادی تاریخی و قدم زدن در کنار خور دبی و صرف چای یا قهوه در این مکان خالی از لطف نخواهد بود. اقامتگاه تابستانی شیخ راشید بن سعید آل مکتوم که در انتهای منطقه جمیرا واقع است پارک کوچکی است که در سال ۱۹۹۵ بنا شده است. شامل یک ساختمان ساده دو طبقه ساخته شده از گچ، سنگ، مرجان با در و پنجره هایی از چوب ساج است و طبقه اول این بنا به صورت یک توان یا رواق می باشد. در طبقه دوم، مجلس آن قرار دارد که با فرشها، بالشها، چراغهای توری، تفنگ و قوریهای قهوه تزیین شده است.
اسکی دبی اولین زمین اسکی سرپوشیده در منطقه، با وسعت ۲۲۵۰۰ مترمربع با برف طبیعی است. دارای پنج مسیر اسکی که بلندترین آن ۴۰۰ متر با سکویی به طول ۶۰ متر می باشد. پارک برفی واقع در پایین دامنه آن مکان پرجاذبه ای برای کودکان است که می توانند برف بازی کنند. یک رستوران نیز در میانه ی راه قرار دارد.
واید وادی افتخار این را دارد که بزرگترین پارک مدرن آبی در خاورمیانه باشد. پارک از ۳۰ مسیر و جاذبه های تفریحی که چهارده تای آن به یکدیگر راه دارد تشکیل شده است. مسیر مورد علاقه ما جمیره سیره با ۳۳ متر ارتفاع که در آن سرعت آب به ۸۰ کیلومتر در ساعت هم می رسد. حوله و صندوق نگهداری اسباب با حداقل هزینه جهت اجاره در دسترس عموم است. تور بیگ باس گزینه ای راحت و امن برای دیدن شهر است هر بلیط به شما امکان بازدید یک ساعته رایگان را از منطقه عربین ترژرواک در اطراف بازار می دهد. بلیط ها برای ۲۴ ساعت معتبر هستند و مسافران با یک تور ممکن است از مکانهای مختلف زیادی دیدن کنند.
تور صحرا نیز از جاذبه های خاصی برخوردار است بطوریکه شما با ماشین های شاستی بلند بر روی شن های روان صحرا حرکت کرده و از طبیعت صحرای شن لذت می برید.

اطلاعات کامل و مورد نیاز درمورد دبی و امارات

نقشه امارات و دبی : 

و این هم گالری عکس دبی و امارات :

 

نظرات

jeyranjojo
mer30 ^_^

Smithfield
... [Trackback] [...] Read More here: pinpersia.com/همه-اطلاعاتی-که-درباره-دبی-و-امارات-نیا/ [...]

ارسال نظر

برای ارسال دیدگاه، بعد از نوشتن متن دیدگاه کلید Enter را بفشارید.